Czy posiadasz już kartę kredytową?

przez | 4 czerwca 2017

Fakty są takie, że posiadanie karty kredytowej nie jest dla każdego. Musimy być takim typem człowieka, który zdaje sobie sprawę z tego, że kredyty się spłaca – o ile w przypadku zwykłych kredytów bankowych jest to oczywiste, nie dostajemy ich od ręki, więc możemy się dobrze do wszystkiego przygotować, to przecież prawda jest taka, iż już w przypadku kart kredytowych jest nieco inaczej.

Łatwo narobić długów, mieć mniej bądź bardziej poważne problemy związane z niespłaceniem karty. Chociaż z drugiej strony, nie jesteśmy jakimiś Amerykanami czy Brytyjczykami – oni to dopiero prowadzą mocno konsumpcyjny tryb życia!

Czy posiadasz już kartę kredytową?

Zalety kart kredytowych

                Pamiętajmy o tym, iż karty kredytowe to mimo zagrożeń coś wspaniałego. Jeżeli będziemy potrafili w umiejętny sposób korzystać z nich, to naprawdę nie powinniśmy narzekać na coś. Równie dobrze można stwierdzić, że posiadanie konta osobistego w banku jest ryzykowne, bo przecież pewnego dnia możemy dojść do wniosku, iż wyczyszczenie konta i przelanie pieniędzy do sklepu internetowego sprzedającego jakieś drogie zabawki jest czymś sensownym. Doceniajmy karty kredytowe za to, że dzięki nim będziemy bardziej niezależni. Jeżeli naprawdę będziemy mieli jakiś problem, mniejszy bądź większy, jeżeli nie będzie nas na coś stać, a będziemy mieli całkowitą pewność, że poradzimy sobie ze spłatą swoich zobowiązań finansowych, to nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań. Naprawdę nie wydaje się, aby karta kredytowa nie spełniła naszych oczekiwań.

Podróże z kartą kredytową

                Nie można nie wspomnieć o tym, że przecież karta kredytowa ma taką oto zaletę, iż dzięki niej można załatwić sporo rzeczy. Przede wszystkim chodzi o możliwość wynajęcia samochodu, a także zarezerwowania pokoju hotelowego. Generalnie podróżowanie bez karty kredytowej jest bardzo skomplikowane. Niby jest jak najbardziej możliwe, ale mimo wszystko byłoby naprawdę fajnie, gdybyśmy zdawali sobie sprawę z jednego – karta kredytowa to w dzisiejszych czasach może nie tyle nasz obowiązek, bo to byłaby przesada, ale jednak coś bardzo ułatwiającego życie.

 

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz