Jak rozpoznać dobrą lokatę?

przez | 4 kwietnia 2018

Jak rozpoznać dobrą lokatę?

Lokaty bankowe wciąż nie są jeszcze powszechnie wykorzystywane przez klientów banków, ale coraz więcej osób się do nich przekonuje. Jest to oferta bardzo wygodna dla obu stron – klient wyjątkowo niczego nie pożycza dla siebie, a wręcz wypożycza swoje pieniądze wybranemu bankowi, który dzięki temu zyskuje fundusze do finansowania z nich kredytów. Za podobną usługę odwdzięcza się zaś wysokim oprocentowaniem lokaty – po czasie lokatowania klient wybiera więc swoje oszczędności powiększone o stosowny procent.

To bardzo dobra oferta, a w dodatku istnieją różne warianty lokat, dostosowane do wymagań konkretnego klienta. Z uwagi jednak na fakt, że tak wiele banków oferuje obecnie możliwość otwarcia lokaty, pojawia się pytanie jak rozpoznać ofertę najlepszą – która dla danego klienta będzie najbardziej zyskowna.

Oto kilka porad w tym trudnym temacie!

Dobra lokata to taka, która umożliwi klientowi osiągnięcie możliwie jak największych zysków w jak najkrótszym czasie. Nie oznacza to wcale, że dobre są jedynie lokaty krótkoterminowe – wręcz przeciwnie, najwięcej zysków oferują lokaty o dłuższym okresie trwania. Chodzi zatem tutaj o to, która lokata w tym samym czasie pozwoli najwięcej zarobić. Warto poszukać trochę samodzielnie, ale również sprawdzać bieżące rankingi lokat – wprowadzane są nowe oferty i porównywane ze starymi. Wypisane są tam również wszystkie najważniejsze parametry, więc można łatwo sprawdzić jaka lokata i dlaczego się aktualnie najbardziej opłaca.

Zwracamy więc uwagę na oprocentowanie i tryb kapitalizacji – im częściej następuje kapitalizacja, tym więcej można w efekcie zyskać

Należy też przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdzić ile ewentualnie możemy wpłacić i jakie są ewentualne skutki przedwczesnego zerwania umowy. Sprawdźmy także w jaki sposób następuje przedłużenie lokatowania i czy w ogóle istnieje taka automatyczna możliwość. Wiedząc to wszystko możemy łatwo stwierdzić która oferta banku jest najlepsza – a zatem w którym warto założyć własne lokaty.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz