Kredyt samochodowy- czy warto?

przez | 2 kwietnia 2016

Większość z nas to czeka. Zakup nowego auta bądź sprzedaż starego i wybór nowszego używanego. Co, jak co do tych wszystkich transakcji potrzebne są nam pieniądze. Nie zawsze mamy zaoszczędzoną potrzebną kwotę. Nie często także dysponujemy taką ilością pieniędzy, ale wiemy, że kupno samochodu to wydatek dla długie lata. Mamy świadomość, że nie warto na tym zakupie oszczędzać, bo to odbije się tylko negatywnie na nas i naszych finansach w przyszłości.

Kredyt samochodowy- czy warto?Najrozsądniejszym wyjściem z sytuacji jest wzięcie kredytu samochodowego. Ten kredyt jest idealnie dostosowany do potrzeb osoby, która właśnie kupuje samochód. Te pieniądze są tylko i wyłącznie na nasz pojazd, dzięki czemu nie będzie nas kusiło, by wziąć 1 tysiąc złotych więcej i za to kupić sobie konsolę, nowe ubranie i Bóg wie co jeszcze. Nie ma takiej opcji, bo kredyt bierzemy tylko na samochód, który potrzebujemy. Do tego ogromną zaletą kredytu samochodowego jest niskie oprocentowanie. I to znacząco niższe w porównaniu do oprocentowania typowych kredytów bankowych. W ostatecznym rozrachunku kredyt samochodowy będzie dla nas tańszy niż zwykły kredyt bankowy wzięty na ten sam cel. Właściwie nie ma się nad czym zastanawiać, prawda?

Gdy bierzemy kredyt samochodowy, zyskujemy jeszcze możliwość rozłożenia naszego zadłużenia na elastyczne raty. To pozwala nam na poczucie bezpieczeństwa, nawet w takich dramatycznych chwilach jak problemy ze zdrowiem, czy utrata pracy. Do tego w kryzysowych sytuacjach możemy zawiesić spłacanie kredytu na jakiś czas- dzięki temu nie wpadniemy w spiralę długów i spokojnie wyjdziemy na prostą.

W czasie spłacania kredytu możemy także sprzedać kupiony samochód i kupić inny. W końcu mamy prawo się rozmyślić bądź zdecydować, że inny samochód bardziej będzie odpowiadał naszym potrzebom. Zresztą przez te kilka lat wiele może się zmienić- na przykład dojdzie kolejny członek rodziny i większy samochód bardziej nam się przyda.

Kredyt samochodowy to niskie oprocentowanie i bezpieczeństwo, którego każdy z nas potrzebuje.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz