Kredyt samochodowy – jak wybrać najlepszy?

przez | 3 kwietnia 2018

Kredyt samochodowy – jak wybrać najlepszy?

Któż nie marzy o własnym samochodzie? Jego posiadanie daje olbrzymią wolność, ponieważ możemy dotrzeć w wybrane miejsce o dowolnej porze i o dowolnej godzinie stamtąd wracać. Nie musimy się trzymać rozkładów ustalanych na środki transportu publicznego i często możemy wręcz dotrzeć w miejsca, do których normalnie nie mielibyśmy możliwości dotrzeć. Przy tym bywa, że docieramy tam znacznie szybciej niż transportem publicznym – jak zatrzymujący się na każdym przystanku autobus czy pociąg z przerwami na kolejnych stacjach.

Żeby jednak kupić samochód potrzeba mieć sporo pieniędzy – i to bez względu na to czy ktoś chce pojazd prosto z salonu nowych aut, czy też zamierza kupić coś używanego od prywatnego właściciela. Rzecz jasna, auta nowe będą droższe niż używane, ale te drugie często i tak kosztują zbyt dużo, by można było ponieść wszystkie opłaty z własnych oszczędności. Jeśli więc ktoś nie chce czekać kolejnych miesięcy albo i lat na zakup własnego wozu, musi się liczyć z koniecznością zaciągnięcia kredytu – najlepiej samochodowego, ponieważ jest on przeznaczony ściśle na zakup konkretnego wozu.

Jak jednak wybrać najlepszy kredyt samochodowy, gdy jest tak wiele ofert?

Na pewno nie wolno brać pierwszego kredytu jaki się nawinie i jaki ktoś reklamuje w telewizji. Warto raczej rozejrzeć się dobrze w internecie i sprawdzić co napisali o danej pożyczce czy banku klienci, jak również przeczytać w specjalnych porównywarkach czy tworzonych rankingach jak dany kredyt wygląda na tle innych. Dopiero wówczas przechodzimy na stronę konkretnego banku i sprawdzamy jakie są dokładne zasady udzielania pożyczki – warto bardzo się w to zagłębić, ponieważ jest to zawsze kredyt wysoki.

Banki

Sprawdzając na stronie internetowej banku, jakie są warunki udzielania kredytu na auto, możemy czasem mile się zaskoczyć i dowiedzieć, że istnieje szansa ubiegania się o kredyt online. To bardzo wygodny sposób – wystarczy wypełnić specjalny formularz i wysłać go do pracowników banku, by otrzymać odpowiedź, czy kredyt zostanie udzielony. Najważniejsze rzeczy, na jakie trzeba zwracać uwagę to wysokość całego kredytu (wraz z odsetkami), wysokość i liczba rat, jak również ewentualne, dodatkowe opłaty. Oprocentowanie powinno być atrakcyjne, a oferta dostosowana do możliwości danej osoby.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz