Rachunek oszczędnościowy – jak zebrać środki na wyposażenie mieszkania?

przez | 14 kwietnia 2021

Wyposażenie mieszkania w niezbędne meble i sprzęty może być kosztowne, szczególnie wtedy, gdy kupujemy nowe mieszkanie pozbawione wyposażenia lub też zaplanowaliśmy jego kapitalny remont. W takim przypadku, by wygospodarować dodatkowe środki, powinniśmy skorzystać z produktów oszczędnościowych. Jednym z nich jest rachunek oszczędnościowy.

Możliwości oszczędzania przy rachunku oszczędnościowym

Rachunek oszczędnościowy to jeden z typów rachunku bankowego, który jest zakładany w celu bezpiecznego przechowywania, a także pomnażania oszczędności w banku. Taki rachunek stanowi zatem połączenie standardowego rachunku osobistego i lokaty bankowej. Rachunek oszczędnościowy jest zwykle znacznie lepiej oprocentowany od standardowego rachunku osobistego. Ponadto pozwala on również na wpłacanie i wypłacanie środków bez utraty odsetek. Warte odnotowania jest także to, że środki na rachunku oszczędnościowym są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny i zwracane w całości, do maksymalnej kwoty 100.000 euro. Nie musimy się w związku z tym martwić o to, że nasza inwestycja przyniesie straty. Korzystając z rachunku oszczędnościowego, przy dłuższym oszczędzaniu możemy zgromadzić środki, które pomogą nam w wyposażeniu mieszkania. Wystarczy tylko, że wybierzemy właściwą ofertę rachunku, by kompleksowo zaopatrzyć mieszkanie w niezbędne meble czy też sprzęty RTV oraz AGD.

Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Bank – korzystne rozwiązanie przy oszczędzaniu na wyposażenie mieszkania

Rachunek oszczędnościowy to produkt bankowy, który jest oferowany przez wiele banków. Jedną z korzystniejszych oferty w tym przypadku ma Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Możemy bowiem w jego przypadku skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania, często nieosiągalnego w innych bankach. Wybierając ofertę rachunku oszczędnościowego dostępnego w Santander Consumer Bank – bank od kredytów, zyskamy często od kilku do nawet kilkunastu razy więcej niż w przypadku wielu innych rachunków oszczędnościowych dostępnych w Polsce. Daje to realne szanse na zgromadzenie pieniędzy na doposażenie mieszkania, bez względu na to, jak duże zakupy planujemy.

Ponadto w ramach rachunku oszczędnościowego Santander Consumer Bank – bank od kredytów oferuje wszystkie przelewy za darmo. Nie musimy się zatem martwić o to, że korzystanie ze zgromadzonych na tymże rachunku środków będzie się wiązało z dodatkowymi opłatami. W każdym momencie, bez żadnych konsekwencji finansowych możemy dokonać przelewu na główne konto. To spore udogodnienie, które wyróżnia ofertę Santander Consumer Bank – bank od kredytów na tle ofert rachunku oszczędnościowego innych banków. Dużym udogodnieniem jest także to, że taki rachunek założymy w całości online. Nie musimy zatem wybierać się z osobistą wizytą w banku, by móc zapewnić sobie dodatkowe oszczędności. Aby otworzyć rachunek oszczędnościowy online, podajemy swoje podstawowe dane w formularzu elektronicznym. Następnie, po oznaczeniu niezbędnych zgód i oświadczeń, potwierdzamy swoją tożsamość. Odbywa się to przez dokonanie przelewu w wysokości 1 złotego na wskazane konto. Co niezwykle istotne, by taka rejestracja rachunku oszczędnościowego skończyła się pomyślnie, musimy być właścicielem konta, z którego dokonywany jest przelew. Również dane osobowe i dane adresowe muszą być zgodnie z tymi danymi, które podaliśmy we wniosku. Po takiej weryfikacji przechodzimy do ostatniego etapu zakładania rachunku oszczędnościowego – akceptacji dokumentacji. Po kliknięciu przycisku „AKCEPTUJĘ” możemy już z tego rachunku korzystać.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz